|
Basic Info |
|
| Brand | Patek Philippe |
| Model | Golden Ellipse |
| Reference number | 4188-2 |
| Movement | Manual winding |
| Bracelet material | Yellow gold |
|
Caliber |
|
| Movement | Manual winding |
| Movement/Caliber | 0 |
|
Case |
|
| Case diameter | 21 mm |
| Thickness | 5.5 mm |
| Bezel material | Yellow gold |
| Dial | White |
| Dial numerals | Roman numerals |
|
Bracelet/strap |
|
| Bracelet material | Yellow gold |
| Bracelet length | 140 mm |
| Lug width | 15 mm |
Patek Philippe Golden Ellipse Feb-88 Manual Winding
$599.00 Original price was: $599.00.$449.00Current price is: $449.00.
SKU: PP218-2084
Category: Golden Ellipse
Tags: 140 mm, 15 mm lug width, 5.5 mm, feb-88, golden ellipse, manual winding, roman numerals, white dial, yellow gold bezel material, yellow gold bracelet material
Be the first to review “Patek Philippe Golden Ellipse Feb-88 Manual Winding” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Perpetual Calendar
Patek Philippe Perpetual Calendar 5159g-001 38MM White Gold Case Automatic
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!







Reviews
There are no reviews yet.