|
Basic Info |
|
| Brand | Patek Philippe |
| Model | Gondolo |
| Reference number | 5489G-001 |
| Movement | Manual winding |
| Case material | White gold |
| Bracelet material | Crocodile skin |
| Gender | Men’s watch/Unisex |
|
Caliber |
|
| Movement | Manual winding |
| Movement/Caliber | 215 |
|
Case |
|
| Case material | White gold |
| Case diameter | 27.5 x 32.5 mm |
| Thickness | 6 mm |
| Crystal | Sapphire crystal |
| Dial | Silver |
|
Bracelet/strap |
|
| Bracelet material | Crocodile skin |
| Bracelet color | Brown |
| Lug width | 21 mm |
| Clasp | Buckle |
Patek Philippe Gondolo 5489g-001 27.5×32.5MM White Gold Case Manual Winding
$679.00 Original price was: $679.00.$529.00Current price is: $529.00.
SKU: PP218-1884
Category: Gondolo
Tags: 21 mm lug width, 215, 27.5x32.5 mm case diameter, 5489g-001, 6 mm, brown bracelet, buckle, crocodile skin bracelet material, gondolo, manual winding, mens watch, sapphire crystal, silver dial, unisex watch, white gold case material
Be the first to review “Patek Philippe Gondolo 5489g-001 27.5×32.5MM White Gold Case Manual Winding” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!








Reviews
There are no reviews yet.