|
Basic Info |
|
| Brand | Patek Philippe |
| Model | Calatrava |
| Reference number | 4905R-001 |
| Movement | Manual winding |
| Case material | Red gold |
| Bracelet material | Crocodile skin |
| Gender | Women’s watch |
|
Caliber |
|
| Movement | Manual winding |
| Movement/Caliber | 14-250/107 |
|
Case |
|
| Case material | Red gold |
| Case diameter | 28 mm |
| Thickness | 8 mm |
| Crystal | Sapphire crystal |
|
Bracelet/strap |
|
| Bracelet material | Crocodile skin |
| Bracelet color | Bordeaux |
| Lug width | 15 mm |
| Clasp | Buckle |
Patek Philippe Calatrava 4905r-001 28MM Red Gold Case Manual Winding
$359.00 Original price was: $359.00.$209.00Current price is: $209.00.
SKU: PP218-1881
Category: Calatrava
Tags: 14-250/107, 15 mm lug width, 28 mm case diameter, 4905r-001, 8 mm, bordeaux bracelet, buckle, calatrava, crocodile skin bracelet material, manual winding, red gold case material, sapphire crystal, womens watch
Be the first to review “Patek Philippe Calatrava 4905r-001 28MM Red Gold Case Manual Winding” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!









Reviews
There are no reviews yet.