|
Basic Info |
|
| Brand | Patek Philippe |
| Reference number | 559 |
| Movement | Manual winding |
| Case material | Yellow gold |
| Bracelet material | Leather |
| Gender | Men’s watch/Unisex |
|
Caliber |
|
| Movement | Manual winding |
| Movement/Caliber | 9 |
| Number of jewels | 18 |
|
Case |
|
| Case material | Yellow gold |
| Case diameter | 23.5 mm |
| Thickness | 7 mm |
| Crystal | Plexiglass |
| Dial | Silver |
|
Bracelet/strap |
|
| Bracelet material | Leather |
| Bracelet color | Black |
| Lug width | 18 mm |
| Clasp | Buckle |
|
Others |
|
| Small seconds | |
Patek Philippe 559 23.5MM Yellow Gold Case Manual Winding
$559.00 Original price was: $559.00.$409.00Current price is: $409.00.
SKU: PP218-1743
Category: Patek Philippe others
Tags: 18 jewels, 18 mm lug width, 23.5 mm case diameter, 559, 7 mm, black bracelet, buckle, leather bracelet material, manual winding, mens watch, plexiglass, silver dial, unisex watch, yellow gold case material
Be the first to review “Patek Philippe 559 23.5MM Yellow Gold Case Manual Winding” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
Sale!
Sale!
Patek Philippe others
Sale!
Patek Philippe others
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Patek Philippe others
Sale!









Reviews
There are no reviews yet.