|
Basic Info |
|
| Brand | Patek Philippe |
| Model | Nautilus |
| Reference number | 5800/1A-001 |
| Movement | Automatic |
| Case material | Steel |
| Bracelet material | Steel |
|
Caliber |
|
| Movement | Automatic |
| Movement/Caliber | 330 SC |
| Base caliber | 330 SC |
| Power reserve | 48 h |
| Number of jewels | 30 |
| Frequency | 21600 A/h |
|
Case |
|
| Case material | Steel |
| Case diameter | 38.4 mm |
| Thickness | 8.5 mm |
| Water resistance | 20 ATM |
| Bezel material | Steel |
| Crystal | Sapphire crystal |
| Dial | Blue |
|
Bracelet/strap |
|
| Bracelet material | Steel |
| Bracelet color | Steel |
|
Functions |
|
| Date | |
|
Others |
|
| Central seconds, Luminous numerals, Luminous hands, Genevian Seal, Only Original Parts, Luminous indices | |
Patek Philippe Nautilus 5800/1a-001 38.4MM Steel Case Automatic
$599.00 Original price was: $599.00.$449.00Current price is: $449.00.
SKU: PP218-1676
Category: Nautilus
Tags: 20 atm water resistance, 30 jewels, 330 sc, 38.4 mm case diameter, 48h power reserve, 5800/1a-001, 8.5 mm, automatic, blue dial, nautilus, sapphire crystal, steel bezel material, steel bracelet, steel bracelet material, steel case material
Be the first to review “Patek Philippe Nautilus 5800/1a-001 38.4MM Steel Case Automatic” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!






Reviews
There are no reviews yet.