|
Basic Info |
|
| Brand | Patek Philippe |
| Model | Calatrava |
| Reference number | 3468/5 |
| Movement | Manual winding |
| Case material | Yellow gold |
| Bracelet material | Yellow gold |
| Gender | Men’s watch/Unisex |
|
Caliber |
|
| Movement | Manual winding |
| Movement/Caliber | 23-300PM |
|
Case |
|
| Case material | Yellow gold |
| Case diameter | 33 mm |
| Thickness | 7.5 mm |
| Crystal | Plexiglass |
| Dial | Gold |
|
Bracelet/strap |
|
| Bracelet material | Yellow gold |
| Bracelet length | 175 mm |
| Clasp | Fold clasp |
Patek Philippe Calatrava May-68 33MM Yellow Gold Case Manual Winding
$659.00 Original price was: $659.00.$509.00Current price is: $509.00.
SKU: PP218-1524
Category: Calatrava
Tags: 175 mm, 23-300pm, 33 mm case diameter, 7.5 mm, calatrava, fold clasp, gold dial, manual winding, may-68, mens watch, plexiglass, unisex watch, yellow gold bracelet material, yellow gold case material
Be the first to review “Patek Philippe Calatrava May-68 33MM Yellow Gold Case Manual Winding” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!










Reviews
There are no reviews yet.