|
Basic Info |
|
| Brand | Patek Philippe |
| Model | Calatrava |
| Reference number | 3937/3 |
| Movement | Quartz |
| Case material | Yellow gold |
| Bracelet material | Yellow gold |
| Gender | Men’s watch/Unisex |
|
Caliber |
|
| Movement | Quartz |
| Movement/Caliber | E23C |
|
Case |
|
| Case material | Yellow gold |
| Case diameter | 32.5 mm |
| Thickness | 6 mm |
| Crystal | Sapphire crystal |
|
Bracelet/strap |
|
| Bracelet material | Yellow gold |
| Bracelet length | 165 mm |
| Clasp | Fold clasp |
|
Functions |
|
| Date | |
|
Others |
|
| Quick Set | |
Patek Philippe Calatrava Mar-37 32.5MM Yellow Gold Case Quartz
$639.00 Original price was: $639.00.$489.00Current price is: $489.00.
SKU: PP218-1477
Category: Calatrava
Tags: 165 mm, 32.5 mm case diameter, 6 mm, calatrava, e23c, fold clasp, mar-37, mens watch, quartz, sapphire crystal, unisex watch, yellow gold bracelet material, yellow gold case material
Be the first to review “Patek Philippe Calatrava Mar-37 32.5MM Yellow Gold Case Quartz” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
Sale!
Sale!
Sale!
Perpetual Calendar
Patek Philippe Perpetual Calendar 5038g 36MM White Gold Case Automatic
Sale!
Sale!
Sale!
Perpetual Calendar
Patek Philippe Perpetual Calendar 5327g-001 39MM White Gold Case Automatic
Sale!
Sale!










Reviews
There are no reviews yet.