|
Basic Info |
|
| Brand | Patek Philippe |
| Model | Calatrava |
| Reference number | 1461 |
| Movement | Manual winding |
| Bracelet material | Leather |
| Gender | Men’s watch/Unisex |
|
Caliber |
|
| Movement | Manual winding |
| Movement/Caliber | 0 |
|
Case |
|
| Case diameter | 32.5 mm |
| Thickness | 7.5 mm |
| Bezel material | Yellow gold |
| Dial | Silver |
| Dial numerals | Arabic numerals |
|
Bracelet/strap |
|
| Bracelet material | Leather |
| Bracelet length | 140 mm |
| Lug width | 16 mm |
|
Others |
|
| Small seconds | |
Patek Philippe Calatrava 1461 Manual Winding
$679.00 Original price was: $679.00.$529.00Current price is: $529.00.
SKU: PP218-1441
Category: Calatrava
Tags: 140 mm, 1461, 16 mm lug width, 7.5 mm, arabic numerals, calatrava, leather bracelet material, manual winding, mens watch, silver dial, unisex watch, yellow gold bezel material
Be the first to review “Patek Philippe Calatrava 1461 Manual Winding” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
Sale!
Patek Philippe others
Sale!
Perpetual Calendar
Patek Philippe Perpetual Calendar 7140r-001 35.1MM Rose Gold Case Automatic
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Perpetual Calendar
Patek Philippe Perpetual Calendar 5327g-001 39MM White Gold Case Automatic
Sale!






Reviews
There are no reviews yet.