|
Basic Info |
|
| Brand | Patek Philippe |
| Model | Complications |
| Reference number | 4968G-001 |
| Movement | Manual winding |
| Case material | White gold |
| Bracelet material | Leather |
|
Caliber |
|
| Movement | Manual winding |
|
Case |
|
| Case material | White gold |
| Case diameter | 33.3 mm |
| Thickness | 8 mm |
| Water resistance | 3 ATM |
| Crystal | Sapphire crystal |
| Dial | Black |
|
Bracelet/strap |
|
| Bracelet material | Leather |
| Bracelet length | 150 mm |
|
Functions |
|
| Moon phase | |
|
Others |
|
| Display back | |
Patek Philippe Complications 4968g-001 33.3MM White Gold Case Manual Winding
$479.00 Original price was: $479.00.$329.00Current price is: $329.00.
SKU: PP218-1270
Category: Complications
Tags: 150 mm, 3 atm water resistance, 33.3 mm case diameter, 4968g-001, 8 mm, black dial, complications, leather bracelet material, manual winding, sapphire crystal, white gold case material
Be the first to review “Patek Philippe Complications 4968g-001 33.3MM White Gold Case Manual Winding” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!













Reviews
There are no reviews yet.