|
Basic Info |
|
| Brand | Patek Philippe |
| Movement | Automatic |
| Case material | Yellow gold |
| Bracelet material | Leather |
| Gender | Men’s watch/Unisex |
|
Caliber |
|
| Movement | Automatic |
|
Case |
|
| Case material | Yellow gold |
| Bezel material | Yellow gold |
| Dial | Blue |
| Dial numerals | No numerals |
|
Bracelet/strap |
|
| Bracelet material | Leather |
| Bracelet color | Blue |
| Bracelet length | 190 mm (115 mm / 75 mm) |
| Lug width | 18 mm |
| Clasp | Fold clasp |
| Clasp material | Yellow gold |
| Buckle width | 14 mm |
Patek Philippe Yellow Gold Case Automatic
$679.00 Original price was: $679.00.$529.00Current price is: $529.00.
SKU: PP218-1142
Category: Patek Philippe others
Tags: 14 mm buckle width, 18 mm lug width, 190 mm, automatic, blue bracelet, blue dial, fold clasp, leather bracelet material, mens watch, no numerals, unisex watch, yellow gold bezel material, yellow gold case material, yellow gold clasp material
Be the first to review “Patek Philippe Yellow Gold Case Automatic” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
Sale!
Perpetual Calendar
Patek Philippe Perpetual Calendar 5320g-001 40MM White Gold Case Automatic
Sale!
Sale!
Perpetual Calendar
Patek Philippe Perpetual Calendar 5270/1r Rose Gold Case Manual Winding
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!









Reviews
There are no reviews yet.