|
Basic Info |
|
| Brand | Patek Philippe |
| Model | Vintage |
| Reference number | 3543 |
| Movement | Manual winding |
| Case material | Yellow gold |
| Bracelet material | Yellow gold |
| Gender | Men’s watch/Unisex |
|
Caliber |
|
| Movement | Manual winding |
|
Case |
|
| Case material | Yellow gold |
| Case diameter | 33 mm |
| Thickness | 7 mm |
| Water resistance | Not water resistant |
| Crystal | Sapphire crystal |
| Dial | Gold |
| Dial numerals | Roman numerals |
|
Bracelet/strap |
|
| Bracelet material | Yellow gold |
| Bracelet color | Gold |
| Bracelet length | 190 mm |
| Bracelet thickness | 2 mm |
| Lug width | 20 mm |
| Clasp | Jewelry clasp |
| Clasp material | Yellow gold |
| Buckle width | 16 mm |
Patek Philippe Vintage 3543 33MM Yellow Gold Case Manual Winding
$399.00 Original price was: $399.00.$249.00Current price is: $249.00.
SKU: PP218-1137
Category: Vintage
Tags: 16 mm buckle width, 190 mm, 2 mm bracelet thickness, 20 mm lug width, 33 mm case diameter, 3543, 7 mm, gold bracelet, gold dial, jewelry clasp, manual winding, mens watch, roman numerals, sapphire crystal, unisex watch, vintage, yellow gold bracelet material, yellow gold case material, yellow gold clasp material
Be the first to review “Patek Philippe Vintage 3543 33MM Yellow Gold Case Manual Winding” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!












Reviews
There are no reviews yet.