|
Basic Info |
|
| Brand | Patek Philippe |
| Model | Golden Ellipse |
| Reference number | 3738/100 |
| Movement | Automatic |
| Case material | Red gold |
| Bracelet material | Crocodile skin |
| Gender | Men’s watch/Unisex |
|
Caliber |
|
| Movement | Automatic |
| Movement/Caliber | 240/111 |
|
Case |
|
| Case material | Red gold |
| Case diameter | 35.5 x 31 mm |
| Thickness | 6 mm |
| Crystal | Sapphire crystal |
| Dial | Brown |
|
Bracelet/strap |
|
| Bracelet material | Crocodile skin |
| Bracelet color | Black |
| Bracelet length | 180 mm |
| Lug width | 19 mm |
| Clasp | Buckle |
Patek Philippe Golden Ellipse 3738/100 35.5x31MM Red Gold Case Automatic
$459.00 Original price was: $459.00.$309.00Current price is: $309.00.
SKU: PP218-1037
Category: Golden Ellipse
Tags: 180 mm, 19 mm lug width, 240/111, 35.5x31 mm case diameter, 3738/100, 6 mm, automatic, black bracelet, brown dial, buckle, crocodile skin bracelet material, golden ellipse, mens watch, red gold case material, sapphire crystal, unisex watch
Be the first to review “Patek Philippe Golden Ellipse 3738/100 35.5x31MM Red Gold Case Automatic” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!










Reviews
There are no reviews yet.