|
Basic Info |
|
| Brand | Patek Philippe |
| Reference number | 1585 |
| Movement | Manual winding |
| Case material | Yellow gold |
| Bracelet material | Crocodile skin |
| Gender | Men’s watch/Unisex |
|
Caliber |
|
| Movement | Manual winding |
| Movement/Caliber | 12-120 PS |
| Number of jewels | 18 |
| Frequency | 18000 A/h |
|
Case |
|
| Case material | Yellow gold |
| Case diameter | 34 mm |
| Thickness | 9 mm |
| Crystal | Plastic |
| Dial | Champagne |
| Dial numerals | Arabic numerals |
|
Bracelet/strap |
|
| Bracelet material | Crocodile skin |
| Bracelet color | Black |
| Clasp | Buckle |
|
Others |
|
| Small seconds | |
Patek Philippe 1585 34MM Yellow Gold Case Manual Winding
$639.00 Original price was: $639.00.$489.00Current price is: $489.00.
SKU: PP218-478
Category: Patek Philippe others
Tags: 12-120 ps, 1585, 18 jewels, 34 mm case diameter, 9 mm, arabic numerals, black bracelet, buckle, champagne dial, crocodile skin bracelet material, manual winding, mens watch, plastic, unisex watch, yellow gold case material
Be the first to review “Patek Philippe 1585 34MM Yellow Gold Case Manual Winding” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Patek Philippe others
















Reviews
There are no reviews yet.