|
Basic Info |
|
| Brand | Patek Philippe |
| Model | Calatrava |
| Reference number | 3796D |
| Movement | Manual winding |
| Case material | Rose gold |
| Bracelet material | Leather |
| Gender | Men’s watch/Unisex |
|
Caliber |
|
| Movement | Manual winding |
| Movement/Caliber | 215 |
|
Case |
|
| Case material | Rose gold |
| Case diameter | 30.5 mm |
| Thickness | 6.7 mm |
| Bezel material | Rose gold |
| Crystal | Sapphire crystal |
| Dial | White |
| Dial numerals | Roman numerals |
|
Bracelet/strap |
|
| Bracelet material | Leather |
| Bracelet color | Black |
| Lug width | 18 mm |
| Clasp | Buckle |
| Clasp material | Rose Gold |
| Buckle width | 15 mm |
Patek Philippe Calatrava 3796d 30.5MM Rose Gold Case Manual Winding
$679.00 Original price was: $679.00.$529.00Current price is: $529.00.
SKU: PP218-443
Category: Calatrava
Tags: 15 mm buckle width, 18 mm lug width, 215, 30.5 mm case diameter, 3796d, 6.7 mm, black bracelet, buckle, calatrava, leather bracelet material, manual winding, mens watch, roman numerals, rose gold bezel material, rose gold case material, rose gold clasp material, sapphire crystal, unisex watch, white dial
Be the first to review “Patek Philippe Calatrava 3796d 30.5MM Rose Gold Case Manual Winding” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!









Reviews
There are no reviews yet.