|
Basic Info |
|
| Brand | Patek Philippe |
| Model | Neptune |
| Reference number | 5085/1A |
| Movement | Automatic |
| Case material | Steel |
| Bracelet material | Steel |
|
Caliber |
|
| Movement | Automatic |
| Power reserve | 48 h |
| Number of jewels | 29 |
|
Case |
|
| Case material | Steel |
| Case diameter | 37 x 44 mm |
| Thickness | 11 mm |
| Water resistance | 2.5 ATM |
| Crystal | Sapphire crystal |
| Dial | Black |
|
Bracelet/strap |
|
| Bracelet material | Steel |
| Bracelet color | Steel |
| Clasp | Double-fold clasp |
| Clasp material | Steel |
|
Functions |
|
| Moon phase, Date | |
|
Others |
|
| Power Reserve Display | |
Patek Philippe Neptune 5085/1a 37x44MM Steel Case Automatic
$539.00 Original price was: $539.00.$389.00Current price is: $389.00.
SKU: PP218-153
Category: Neptune
Tags: 11 mm, 2.5 atm water resistance, 29 jewels, 37x44 mm case diameter, 48h power reserve, 5085/1a, automatic, black dial, double-fold clasp, neptune, sapphire crystal, steel bracelet, steel bracelet material, steel case material, steel clasp material
Be the first to review “Patek Philippe Neptune 5085/1a 37x44MM Steel Case Automatic” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
Sale!
Perpetual Calendar
Patek Philippe Perpetual Calendar 5038g 36MM White Gold Case Automatic
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!




Reviews
There are no reviews yet.