|
Basic Info |
|
| Brand | Patek Philippe |
| Model | Calatrava |
| Reference number | 4906 |
| Movement | Quartz |
| Bracelet material | Crocodile skin |
| Gender | Women’s watch |
|
Caliber |
|
| Movement | Quartz |
| Movement/Caliber | 0 |
|
Case |
|
| Case diameter | 26 mm |
| Thickness | 7 mm |
| Bezel material | Rose gold |
| Dial | White |
| Dial numerals | Roman numerals |
|
Bracelet/strap |
|
| Bracelet material | Crocodile skin |
| Bracelet length | 130 mm |
| Lug width | 15 mm |
|
Functions |
|
| Date | |
Patek Philippe Calatrava 4906 Quartz
$499.00 Original price was: $499.00.$349.00Current price is: $349.00.
SKU: PP218-106
Category: Calatrava
Tags: 130 mm, 15 mm lug width, 4906, 7 mm, calatrava, crocodile skin bracelet material, quartz, roman numerals, rose gold bezel material, white dial, womens watch
Be the first to review “Patek Philippe Calatrava 4906 Quartz” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
Sale!
Sale!
Perpetual Calendar
Patek Philippe Perpetual Calendar 5159g-001 38MM White Gold Case Automatic
Sale!
Perpetual Calendar
Patek Philippe Perpetual Calendar 7140r-001 35.1MM Rose Gold Case Automatic
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Golden Ellipse
Sale!






Reviews
There are no reviews yet.